Historia

19441944 – korzenie firmy Heimotion sięgają 1944 roku, kiedy to wyprodukowaliśmy pierwsze ruchome figury i dekoracje do sklepowych witryn.

 

 

 

 

19511951 – Mechaniczne figury ruchome i dekoracje dla witryn sklepowych stają się coraz bardziej poszukiwanymi produktami. Siedziba firmy zostaje przeniesiona ze wschodnich do zachodnich Niemiec. Heimo osiada w Berlinie Schoeneberg. Biznes zaczyna kwitnąć..

 

 

 

19591959 – Dokonuje się nabycie byłych zakładów elektrycznych w malowniczym Jagsthausen. Jeszcze w tym samym roku przeniesiona zostaje cała produkcja z Berlina. W tym czasie figury z elektromechanicznym napędem stają się jeszcze bardziej kompleksowe. Od tej pory mogą już ruszać nogami i rękami, kiwać głową i kręcić oczami. Bajki stają się najpopularniejszym tematem.

 

 

19611961 – W Jagsthausen powstaje pierwszy w Europie ogród bajek z ruchomymi figurami. Figury zaczynają współgrać ze sobą. Budowane są do nich dekoracje. Staje się do zalążkiem (prototypem) późniejszej produkcji do dużych parków rozrywki. Nowoczesna technika, elektronika i prace artystyczne idą jednym zaprzęgiem.

 

 

 

19821982 – Firma radzi sobie coraz lepiej i w międzyczasie zatrudnionona już 50 osób. Parki Rozrywki wyrastają w Europie jak grzyby po deszczu i wszystkie chcą mieć u siebie figury z Jagsthausen. Postacie historyczne, charaktery, zwierzęta, bajki i wiele innych form zostaje wyprodukowanych.

 

19871987 – Giganto zostaje największą na świecie, przewoźną ruchomą, animowaną figurą. Sterowany komputerem, wysoki na 11 metrów do dzisiaj przyciąga wzrok na gapiów.

 

 

 

 

19951995 – W wielkim stylu do firmy wkracza komputer. Dział designu poznaje obszerne otoczenie MacIntosha. Nowoczesny system CAD umożliwia dalszy rozwój w projektowaniu  mechanicznych komponentów.

 

 

 

 

20002000 – Expo 2000, Wystawa Światowa w Hannowerze. W niemieckim pawilonie czeka na wystawców futurystyczna instalacha Visionscape.

 

 

 

 

20112011 – Następuje przejęcie Heimo GmbH & Co. KG przez Heimotion GmbH. W firmie zostają wszyscy pracownicy dawnego Heimo. Dzięki przejęciu do firmy zaczyna spływać coraz większych dużych zamówień i ugruntowuje się pozycja firmy jako największego w Europie producenta animatroników i pałaców strachów.