Rekord świata!

Największa na świecie świnkę-skarbonkę zbudowana przez Heimotion zagwarantowała nam wpis do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii Ciekawostki.

 Największa Świnka-skarbonka Świata

Heimotion wybudował na zlecenie Kreissparkasse największą na świecie świnkę-skarbonkę o imieniu „Louie”. W maju 2015 roku przedstawiciele Księgi Rekordów Guinessa potwierdzili, że jest to rekordowo wielki obiekt.

Świnka XXL ma do wiele do zaoferowania.

Jednym z wymogów Guinessa była możliwość wrzucania pieniędzy do świnki o każdej porze dnia i nocy.

Świnka Kreissparkasse

Aby spełnić to zadanie, projektanci Heimotion stworzyli specjalny dźwig wprawiany w ruch przez wrzucenie monety do małej świnki-skarbonki umieszczonej przed Louise. Dźwig odbiera monetę i przenosi ją wprost do wlotu na górze ogromnej konstrukcji, gdzie znajduje się kasetka.

Firma zaprojektowała także pomysłowe wnętrze świnki.

W środku, do którego można wejść, znajdują się dwa poziomy ze zjeżdżalnią, przestrzenią wystawową, mini salą kinową i punkt rozmieniania pieniędzy.

W nozdrzach świnki ukryto balkon widokowy, który zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrza.

Louise nie jest jedyną świnką wyprodukowaną przez Heimotion. Wpis do Księgi opatrzony był także warunkiem wypuszczenia serii małych skarbonek wykonanych z tego samego materiału,  co rekordowy pierwowzór. Tak więc Louise zyskała setkę malutkiego rodzeństwa.

Obecnie giga-świnkę można zobaczyć i zwiedzić na Schillersplatz w Ludwigsburgu.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się już w Goeteborgu na wystawie EAS, gdzie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Zapraszamy na stoisko nr. B739 w dniach od 6 do 8 październik.